Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2013

Wakacje na kortach…

Wykorzystując czas wolny od obowiązków szkolnych Anita Szepelska wystartowała w trzech Ogólnopolskich Turniejach Tenisowych w Iławie, Łodzi i Toruniu. Zawodniczka UKS „Return” Łomża działającego przy III LO w Łomży wywalczyła ćwierćfinał singla w Łodzi i półfinał debla w Toruniu na Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych w Tenisie Młodziczek (dziewczęta do lat 14) i awansowała w rankingu tenisistek. Po rozegraniu w sumie jedenastu w tym roku turniejów Anita Szepelska plasuje się na 45 miejscu wśród 246 tenisistek w rankingu Młodziczek Polskiego Związku Tenisa.

- Nasza tenisistka jeżdżąc po Polsce startowała zazwyczaj w turniejach PZT rangi 5 osiągając przy tym dobre medalowe wyniki - zwycięstwo w turnieju w Ostródzie i Łęcznej – mówi Tomasz Waldziński, trener klubu. - Chcąc jednak podnosić swoje umiejętności i robić postępy w grze należy bezwzględnie ogrywać się z czołowymi tenisistkami kraju, które możemy spotkać jedynie na turniejach rangi pierwszej i super seriach.

Tomasz Waldziński podkreśla młody wiek zawodniczki – ma dopiero 13 lata, w kontekście jej dotychczasowych osiągnięć. 
- W przyszłym roku Anita zostaje w tej samej kategorii wiekowej, a więc wyniki turniejowe w OTK-ach powinny być bardziej spektakularne – mówi Waldzińskki.
Jeszcze w tym roku Anitę czeka kilka ważnych gier. Te najbliższe już za kilka dni. Anita będzie start w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Warszawie 12-17 sierpnia.

Oto wyniki Anity Szepelskiej w trzech wakacyjnych turniejach:
OTK Iława 
I runda: Anita Szepelska- Natalia Komar (KU AZS Bydgoszcz) 6/3 6/2
II runda: Anita Szepelska- Marcelina Marut (SKT Centrum Bydgoszcz) 4/6 3/6
Debel: I runda: Anita wspólnie z Mają Makal (TT Stanley Białystok) przeciwko Marcelinie Marut (SKT Centrum Bydgoszcz) i Anie Chudzińskiej (AZS Poznań) 6/3 5/7 7/10

OTK Łódź
I runda: bye
II runda: Anita Szepelska - Wiktoria Jurek (PKT Pabianice) 6/4 1/6 6/2
ćwirćfinał: Anita Szpelska- Ada Komorowska (MKT Łódź) 0/6 1/6

OTK Toruń
I runda: Anita Szepelska- Weronika Pociej (WST "Deski" Warszawa) 3/6 4/6
debel- półfinał: Anita wspólnie z Marcelina Marut (SKT Centrum Bydgoszcz) przeciwko Paulinie Bednarczyk (WTT Wejherowo) z Martą Bogucką (KT "Nasza Lechia" Gdańsk) 1/6 3/6

Udostępnij