Aktualności

Data dodania: 27 sierpnia 2015

Młodzi tenisiści rywalizują w JBB Nadzieja CUP

Ku końcowi zbliżają się prowadzone na kortach przy III LO w Łomży rozgrywki Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików w Tenisie pod nazwą JBB Nadzieja CUP. To już 11 edycja turnieju, jednak pierwszy raz odbywa się w tej kategorii wiekowej. Wśród rywalizujących tenisistów są także łomżanie, z których najlepiej radzi sobie Wiktor Kosowski.

Turniej JBB Nadzieja CUP, podobnie jak zakończony niedawno „Piatuś Cup”,  odbywa się systemem grupowym - 4 grupy, a w każdej po 4 zawodników. Z 5 zawodników UKS Return Łomża, którzy uczestniczą w rozgrywkach tylko Wiktor Kosowski dostał się do niego dzięki pozycji rankingowej, natomiast pozostała czwórka : Marcel Bałdyga, Adam Chojnowski, Kuba Trawiński, Piotrek Salamoński za sprawą przyznanym im „dzikich kart”.
- Pierwszy dzień rozgrywek okazał się trudnym doświadczeniem, nasi zawodnicy grając w grupach wylosowanych we wtorek pojedynkowali się z dużo wyżej rozstawionymi zawodnikami – mówi Tomasz Waldziński z UKS Return Łomża. - Mimo wszystko gra była wyrównana, chłopcy dali z siebie wszystko i grali na miarę swoich możliwości. Środa okazała się już szczęśliwsza, rozpoczęliśmy ją zwycięstwem Wiktora z Stanisławem Pyrą wynikiem 6/3 6/2. Następny mecz zakończył się również zwycięstwem, tym razem jednak z klubowym kolegą Marcelim Bałdygą 6/2/ 6/2.
Także Marceli wyszedł zwycięsko z jednego swojego pojedynku. Pokonał innego klubowego kolegę Piotrka Salomońskiego wynikiem 6/3 6/2. Trener Waldziński chwali również Adama Chojnowskiego, który mimo przegranej pokazał się z dobrej strony.
Po fazie eliminacyjnej, zawodnicy trafili do etapu finałowego. Łomżanie plasują się w 3 i 4 grupie.

Udostępnij