Aktualności

Data dodania: 25 sierpnia 2015

Puchar „Piątuś Cup” pojechał do Krakowa

Wiktoria Saska z KKS Kraków wygrała organizowany po raz pierwszy „Piątuś Cup” czyli ogólnopolski turniej klasyfikacyjny młodziczek w tenisie. Przez trzy dni na kortach tenisowych przy III LO w Łomży rywalizowało 16. tenisistek w wieku do 14 lat. Wiktoria Saska nie miała sobie równych. Wygrała wszystkie sześć meczów. Drugie miejsce zajęła Weronika Ejsmont z Olsztyna, trzeci była Urszula Nebelska z Łodzi, a czwarte Julia Daszkiewicz z Gdańska.

W turnieju rywalizowało także pięć zawodniczek UKS Retur Łomża. Najlepiej z nich poradziła sobie Katarzyna Przybyszewska i Maja Cyndzan, które znalazły się w trzecie grupie.
- Przed rozgrywkami liczyliśmy na lepsze wyniki Olgi Czerwińskiej, ale ona miała pecha w losowaniu i trafiał najmocniejsze zawodniczki w grupie – mówi Tomasz Waldziński. - Niemniej uważam, że dla naszych zawodniczek, była to prawdziwa szkoła tenisowego życia. Przez trzy dni każda z nich rozegrała po 6 meczów zazwyczaj z zawodniczkami lepszymi od nich. Także jako organizatorzy tego turnieju czujemy się spełnieni. Rodzice zawodniczek, które do nas przyjechały z Polski, a to naprawdę najlepsze młode tenisistki w kraju, mówili, że to był jeden z lepiej zorganizowanych turniejów w Polsce i że na pewno przyjadą do nas za rok.

Po tenisistkach na korty III LO w Łomży weszli młodzi tenisiści. Rozgrywki „Piątuś Cup” zakończyły się w poniedziałek, a od wtorku trwają tu rozgrywki JBB Nadzieja Cup. Startuje w nich 16 młodych chłopców. W tej grupie jest 5. łomżan.

Udostępnij