Aktualności

Data dodania: 10 września 2012

Nadzieja Cup wróciła do Łomży

Przez cztery dni na kortach III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży czołowi tenisiści z całej Polski rywalizowali o nagrody pieniężne, puchary i oczywiście cenne punkty do rankingu Polskiego Związku Tenisa.
- Zawodnicy stworzyli piękne widowisko popisując się wzorową techniką uderzeń i taktyką gry w tenisa – podkreśla Tomasz Waldziński, trener UKS Return Łomża i organizator Nadzieja Cup.

Ósmą Nadzieję Cup wygrał Adam Majchrowicz (SKT Centrum Bydgoszcz)  pokonując w finale 6/2 6/1 Wojciecha Lutkowskiego (KT Legia Warszawa) zeszłorocznego zwycięzcę turnieju. Debla wygrali Adam Majchrowicz/Wojciech Lutkowski ogrywając w meczu finałowym Mateusza Koniecznego(BTS As Bełchatów)/Piotra Gryńkowskiego (Eurotenis P. Ślusiewicz Łódź) wynikiem 6/2 7/5. 
- Cieszę się bardzo, że Nadzieja Cup wróciła do Łomży - mówi Tomasz Waldziński. - Z powodu przebudowy infrastruktury szkoły przez ostatnie dwa lata turniej rozgrywaliśmy w Koźle k/o Kolna.  Dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta, OSM Piątnica i JBB w Łysych odbudowaliśmy korty i możemy pokazać  mieszkańcom  naszego miasta tenis na najwyższym polskim poziomie.  Jest to główny zamysł imprezy. 
W  tym roku na turnieju błysnęli  wygrywając swoje mecze łomżanie  Rafał Paliński i Adam Karwowski.  Rafał 6/0 6/2 ograł Dominika Lamczyka (KU AZS Bydgoszcz) natomiast Adam  wynikiem 7/6 6/2 pokonał trzy lata starszego Michała Gębskiego (KS Górnik Bytom). Mimo przegranej w pierwszej rundzie swojego zadowolenia z występu nie krył Kacper Zalewski. Cieszył się, że mógł nawiązać walkę z przeciwnikiem  i mówił z przekonaniem że ogrywanie się z lepszymi tenisistami  pomaga mu nabrać pewności siebie co zaowocuje w przyszłości.  
W turnieju wystartowało 26 zawodników a organizatorem imprezy byli: III Liceum Ogólnokształcące w Łomży, UKS Return Łomża i Radio Nadzieja.

fot. Konrad Wyszyński, Agnieszka Remiszewska

Udostępnij