Aktualności

Data dodania: 22 sierpnia 2015

,,Piątuś” Cup 2015 wystartował

Na kortach tenisowych przy III LO w Łomży rozpoczęły się rozgrywki ,,Piątuś” Cup 2015. W ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym młodziczek rywalizuje 16. dziewcząt w wieku do 14 lat.
- To turniej trochę nietypowy, bo nie jest rozgrywany systemem pucharowym ale grupach, więc jest możliwość pogrania – mówi Janusz Sewastianow sędzia główny turnieju ,,Piątuś” Cup 2015. - Każda z zawodniczek przez trzy dni rozegra po 6 meczów.
Łomżę reprezentuje pięć zawodniczek UKS Return. Przyjechały też młode tenisistki z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska, Olsztyna i Białegostoku.

Organizatorem turnieju jest UKS Return Łomża, III Liceum Ogólnokształcące w Łomży oraz OSM Piątnica. Nazwa turnieju pochodzi od nazwy jednego z nowszych produktów mleczarni – jogurtu dla dzieci „Piątuś”.
- Jest nam bardzo miło, że możemy wspierać i organizować ten turniej – mówił podczas inauguracji rozgrywek prezes OSM Piątnica  Zbigniew Kalinowski, przy okazji zapraszając tenisistki i ich rodziców do degustacji wystawionych produktów spółdzielni. - Na pewno tym zawodniczkom, które przegrały swoje mecze nieco osłodzi on życie, ale da też energii przed kolejnymi zmaganiami na kortach.
Tomasz Poreda, prezes UKS „Return” Łomża życzył zawodniczkom wspaniałych meczów i zagrań, a, dyrektor III LO Grażyna Chodnicka, która wypowiedziała „magiczne” słowa: „pierwszy ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym młodziczek ,,Piątuś” Cup 2015 uważam za otwarty”, dziękowała obu prezesom, ale przede wszystkim Tomaszowi Waldzińskiemu, za to że od kilkunastu już lat zabiega o to aby przyszkolne korty były w jak najlepszym stanie technicznym i aby na nich rozgrywane były mecze na ogólnopolskim poziomie.
Turniej „Piatuś Cup” jest 11. ogólnopolskim  turniejem rozgrywanym na kortach przy III LO w Łomży. Wcześniej, przez 10 lat rozgrywano tu turniej Nadzieja CUP mężczyzn, którego kolejna edycja planowana jest także w tym roku.

Udostępnij