Aktualności

Data dodania: 24 lipca 2020

Piątuś Cup 2020

Od soboty do poniedziałku, na kortach tenisowych przy III LO w Łomży, rywalizować będą młode tenisistki z całej Polski. W mieście odbędzie się organizowany po raz szósty Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek w Tenisie Piątuś Cup. Do Łomży przyjeżdżają tenisistki z Kalisza, Warszawy, Olsztyna, Elbląga, Świdnika, Poznania, Łodzi, Radomia, Pabianic i Białegostoku. Łomżę będzie reprezentowała Aniela Galińska z klubu UKS „Return” Łomża.

- Tegoroczna edycja turnieju odbywa się z dwumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do lat ubiegłych. Ministerstwo Zdrowia i Polski Związek Tenisowy wyraziły zgodę na organizację turniejów na terenie naszego kraju z zachowaniem zasad bezpieczeństwa osób uczestniczących w rozgrywkach – mówi dr  Tomasz Waldziński,  trener i twórca tego turnieju. -  Nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców będzie czuwała Grupa Ratownicza „Nadzieja”.
Organizatorem zawodów jest III LO w Łomży, klub UKS „Return” Łomża, Urząd Miejski w Łomży i OSM Piątnica. Do nazwy jednego z jej produktów bezpośrednio nawiązuje nazwa turnieju „Piątuś Cup”.
Na kortach przy ul. Senatorskiej rywalizować będą młode tenisistki - dziewczęta do lat 12. Do zdobycia są puchary, ale także punkty, które liczą się do klasyfikacji zawodniczek prowadzonej przez Polski Związek Tenisa. Uroczyste otwarcie turnieju w sobotę o godzinie 10.30. 
- Miłośników tenisa zapraszamy do wspólnego kibicowania oczywiście pamiętając o zachowaniu obecnie panującego reżimu sanitarnego – mówi Tomasz Waldziński.

Udostępnij