Aktualności

Data dodania: 4 kwietnia 2004

Pierwszy start i pierwszy sukces

Sebastian Zalewski - uczeń III LO w Łomży oraz zawodnikdziałającego przy tej szkole UKS-u Return zajął pierwsze miejsce w Turnieju Klasyfikacyjnym Seniorów w tenisie ziemnym mężczyzn rozegranym 2 i 3 kwietnia w Otwocku.

W drodze do finału Sebastian rozegrał trzy spotkania. Przed meczem finałowym, w rozmowie z trenerem Tomaszem Waldzińskim, młody łomżanin przyznał, że jest rozluźniony i spokojny, a sam fakt awansu do finału uznaje za swój największy sukces. Ten luz widać było w pojedynku z bardziej doświadczonym Dariuszem Krasińskim z klubu Kultura Otwock. Sebastian znakomicie serwował, zdobywając pierwszym podaniem wiele punktów i pierwszego seta wygrał gładko 6:0. Drugi set, mimo znacznie lepszej gry Krasińskiego, również rozstrzygnął na swoją korzyść łomżanin wygrywając 6:3.

- To mój pierwszy start w seniorach i od razu wygrana - powiedział po turnieju Zalewski.
Cieszył się również klubowy trener zawodnika Tomasz Waldziński.

- Sebastian dopiero w październiku wszedł do seniorów i po tak krótkim czasie osiągnął znakomity wynik. Obawiałem się trochę tego występu, gdyż do tej pory Sebastian trenował na parkiecie i bałem się, że nie poradzi sobie na korcie ziemnym, na którym gra się zupełnie inaczej. Ale jak się okazało moje obawy były bezpodstawne.

Wynik spotkania finałowego:

Sebastian Zalewski - Dariusz Krasiński 6:0, 6:3
Paweł Lisiecki

Udostępnij