Aktualności

Data dodania: 7 marca 2017

Po raz piąty najlepsi w województwie

Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III LO, został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim już po raz piąty z rzędu. To wynik najnowszego - za rok 2016 - rankingu Polskiego Związku Tenisa. W skali kraju łomżyński klub plasuje się na 42 miejscu, a liderem rankingu jest KT AZS Poznań.

Najnowszy ranking klubów PZT dostępny jest tu.

Sukces klubu to oczywiście zasługa trenerów, ale w tym miejscu chciałbym również podziękować osobom ściśle związanym i na co dzień współpracującym z Returnem. Serdecznie dziękuję dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego III liceum, dyrektorowi Radia Nadzieja a także Adamowi Karwowskiemu, Krzysztofowi Bułkowskiemu, Karolowi Bikowskiemu, Tadeuszowi Cieślukowi, Krzysztofowi Pałusce i Norbertowi Sobocińskiemu, którzy w roku 2016 jako instruktorzy lub sparingpartnerzy aktywnie udzielali się w procesie szkolenia naszych tenisistów oraz opiekowali się kortami. Dziękuję również naszym sponsorom: OSM Piątnica, JBB w Łysych, MJ Jedwabne, Hexabank, Makrowet, FIT IT, DW Domel, Centrum Rehabilitcji Medicor, Market K1, Restauracji „Cztery Pory Roku”, oraz oczywiście Prezydentowi Miasta Łomża  bez którego szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja ogólnopolskich imprez tenisowych na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa. Cieszę, się że z roku na rok wypadamy coraz lepiej w ogólnopolskim rankingu klubów tenisowych i ta piękna dyscyplina sportu tak prężnie się rozwija. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z Aleksandrą Durzyńską, naszą byłą zawodniczką, która ukończyła Gdańską Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu ze specjalizacją trenerską tenisa. Ola jest naszą wychowanką i bardzo dobrą tenisistką. Z tego co pamiętam w rankingu PZT w kategorii kadetek plasowała się w okolicach trzydziestego miejsca w Polsce. Tacy trenerzy są bardzo wartościowi, gdyż bazują przede wszystkim na wiedzy praktycznej zdobytej podczas startów w turniejach i na wyjazdach szkoleniowych. Współpracujemy również z fizjoterapeutą Ewą Waldzińską, która w naszym klubie realizuje program rekomendowany przez PZT „Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie” i czuwa nad prawidłowym rozwojem eliminując ewentualne wady postawy ciała młodych tenisistów. Nasi trenerzy propagują również tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży, Szkole Podstawowej Nr 4 w Łomży, Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży  a także wśród osób niepełnosprawnych- sekcja tenisa na wózkach  - mówi Tomasz Poreda, Prezes UKS „Return” Łomża.
Ranking najlepszych klubów w Polsce publikowany jest przez Polski Związek Tenisa  raz do roku. Pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich oraz ranga organizowanych imprez sportowych.
W województwie podlaskim aktywnie działa pięć klubów tenisowych ujmowanych w rankingu PZT: KT Okuła Białystok, TMKS „Kamila” Suwałki, TT Stanley Białystok, UKS Sokół Asy Białystok i UKS Return Łomża.

Udostępnij