Aktualności

Data dodania: 11 grudnia 2006

Rakiety w rękach naszej młodzieży

Emilla Brzóska jest jedną z najbardziej utalentowanych łomżyńskich tenisistek ziemnych. Kolejne sukcesy odnoszą zawodnicy UKS-u Return działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży.

Emilia Brzóska i Aleksandra Durzyńska coraz częściej stają na podium ogólnopolskich zawodów w tenisie ziemnym. Emilka ma już na swoim koncie zwycięstw w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorek. Natomiast Aleksandra w ostatnim swoim starcie zajęła trzecie miejsce w rozegranym w HaliFan Tenis w Białymstoku turnieju młodzików.

- Ostatnie sukcesy dziewcząt cieszą - twierdzi Tomasz Waldziński, trener UKS Return. - Zarówno Emilka, jak i Ola chcą i lubią grać w tenisa. Widać u nich taką niesamowitą wolę walki i chęć rywalizacji. A najważniejsze jest to, że są bardzo systematyczne i wytrwale w treningu - dodaje szkoleniowiec.

Jak przyznaje Waldziński, głównym problemem jego podopiecznych jest... trening na parkiecie.

- Trenujemy w sali gimnastycznej - ze smutkiem przyznaje Waldziński. - A turnieje rozgrywamy przede wszystkim na ziemi i z tego powodu dziewczęta często nie mogą przyzwyczaić się do nawierzchni.

Rosną następcy Zalewskiego
Brzóska i Durzyńska są zawodniczkami Uczniowskiego Klubu Sportowego Return. Jego najbardziej znanym wychowankiem jest Sebastian Zalewski, który obecnie trenuje w warszawskim klubie Mera. Jednak znaleźli się już jego godni następcy. Oprócz dziewcząt, na kortach coraz lepsze występy notuje Rafał Paliński, który obecnie zajmuje 111. miejsce w rankingu PZT.

- Dotychczas nie dostrzegaliśmy jego talentu - przyznaje otwarcie Waldziński. - Ale solidny i ciężki trening sprawił, że z każdym pojedynkiem Rafał pokazuje coraz lepszy tenis i myślę, że niedługo będzie odnosić sukcesy.

Ze szkoły do klubu
Paliński, podobnie jak Zalewski, jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. W szkole, jako jedynej w województwie, działa klasa o profilu tenisa ziemnego.

- Do klasy może przyjść każdy, kto tylko ma ochotę uprawiać tenis - przyznaje Waldziński. - Najzdolniejsi mają szansę przejść do klubu i tam podnosić swoje umiejętności.

W szkole prowadzone są także dodatkowe zajęcia z tenisa ziemnego, na które mogą przychodzić uczniowie nie tylko z liceum.

Jeden z trzech
UKS Return jest jednym z trzech klubów, które stanowią trzon powstałego niedawno Podlaskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Ziemnego. Klub dwa lata temu założyła grupka zapaleńców i od początku działa on przy III LO. Za swój cel jego członkowie postawili popularyzację tenisa ziemnego.

- Tenis przez wiele osób uważany jest za sport elitarny - twierdzi Waldziński, trener i jeden z założycieli klubu. - Chcemy przekonać ludzi, że w tenisa może grać każdy, jest on wspaniałą formą spędzania wolnego czasu.

Obecnie w klubie trenuje 40 osób, z czego osiem występuje w zwodach organizowanych przez Polski Związek Tenisa. Pozostali startują w amatorskich turniejach organizowanych na terenie województwa.

Paweł Lisiecki
Gazeta Współczesna

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on telegram
Share on email

UKS Return Łomża

Uczniowski Klub Sportowy Return
przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży

ul. Senatorska 13
18-400 Łomża

2022 © UKS Return Łomża