Aktualności

Data dodania: 12 grudnia 2006

Turniej niespodzianek

Jak co roku w połowie grudnia na hali III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie. W turnieju startuje 40 dziewcząt i chłopców z różnych szkół łomżyńskich. Najmłodszy uczestnik na 6 lat, najstarszy 18.

Turniej rozgrywany jest w czterech kategoriach:
- kategoria najmłodsza: dzieci 6- 9 lat
- kategoria dziewcząt
- dwie kategorie chłopców.

Najwięcej niespodzianek przyniosły rozgrywki w najstarszej grupie chłopców. Otóż Michał Piechociński wygrał w tiebreaku z Pawłem Skawińskim  (rozstawionym z nr 4) by następnie pokonać Pawła Dobrakowskiego - ubiegłorocznego  wicemistrza turnieju. W zdumienie wprawiła również przegrana Bogusława Cholewickiego (rozstawionego z nr 3) z Pawłem Styłą. Całkiem nieźle zaprezentował się Tomasz Poreda - prezes UKS "Return" , który systematycznie startuje w turniejach z młodzieżą podnosząc poziom gry i mobilizując "młodych" do walki na korcie.Wygrał on swój pierwszy mecz z Maciejem Opyrchałem by w drugiej rundzie ulec Maciejowi Markowskiemu.
W kategorii dziewcząt swoje pierwsze mecze wygrały Karolina Piechocińska, Paulina Chodnicka i Marta Chojnowska.
Natomiast w młodszej kategorii chłopców do półfinału dotarli już Sebastian Miernik i Michał Bagiński.

Turniej w kategorii dzieci w wieku 6- 9 lat wygląda nieco inaczej. Najmłodsi zawodnicy rywalizują w różnych konkurencjach sprawnościowych paratenisowych i tenisowych.

Kontynuacja turnieju w najbliższy weekend- zapraszamy kibiców!

Udostępnij