Aktualności

Data dodania: 30 sierpnia 2006

Rusza Turniej „Nadzieja CUP”

W czwartek w Łomży rozpoczyna się Ogólnopolski Turniej Tenisowy Nadzieja Cup. Organizatorami są Radio Nadzieja i klub tenisowy UKS Return Łomża. Turniej jest pierwszym tej rangi wydarzeniem w województwie podlaskim. Na rozpoczynające się w czwartek zawody do Łomży przyjedzie 30 zawodników z czołowych miejsc na liście rankingowej Polskiego Związku Tenisowego.

Maciej Ochocimski z Warszawy i Marek Oratowski z Łęcznej będą rozstawieni z numerami 1 i 2. Zgodnie z aktualnym rankingiem Polskiego Związku Tenisowego tych dwóch zawodników zajmuje odpowiednio 17 i 20 miejsce w kraju. Jest to drugi turniej organizowany przez Radio Nadzieja i Klub UKS Return. W ubiegłym roku przygotowaliśmy turniej o randze wojewódzkiej, więc różnica jest ogromna – mówi Tomasz Waldziński współorganizator wydarzenia.

Organizatorzy podkreślają walory edukacyjne takich turniejów. W Polsce coraz większą wagę przywiązuje się do tego sportu. Od podstaw budowany jest już system wyboru i wychowywania zawodników.

Losy młodych sportowców później weryfikuje życie. Niektórzy odnoszą sukcesy i zostają przy zawodowym sporcie, inni robią to amatorsko.

Turniej Nadzieja Cup rozpoczyna się w czwartek 31 sierpnia weryfikowaniem i losowaniem zawodników. Później rozpoczną się zawody, które zgodnie z programem powinny zakończyć się niedzielnym finałem.

Wiecej informacji o turnieju można przeczytac na stronie: www.radionadzieja.pl/turniej

Udostępnij