Aktualności

Data dodania: 23 sierpnia 2006

Sukcesy łomżyńskich tenisistek ziemnych Złota Brzóska

Znakomicie spisały się zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Return podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorek w Białymstoku. Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawała Emilia Brzóska, wygrywając singla i wspólnie z Aleksandrą Durzyńską grę deblową.

W turnieju rozgrywanym na kortach Stanieya Białystok wystartowało 16 dziewcząt, w większości z województwa podlaskiego. W tej grupie znalazły się dwie reprezentantki łomżyńskiego Returnu. Najlepiej wypadła Emilia Brzóska, która wygrała grę singlową. W pojedynku finałowym łomżanka po trzygodzinnej walce pokonała 1:6,6:3 i 7:5 młodziutką Izabelę Kożuchowską z Sokoła Asy Białystok.

- Finał to był prawdziwy horror - przyznała zawodniczka. - W trzecim secie nogi odmawiały mi już posłuszeństwa. Ale na całe szczęście zmobilizowałam się na tyle, że potrafiłam go wygrać.

Na tym samym turnieju młoda tenisistka wygrała również grę deblową. Wspólnie z koleżanką klubową Aleksandrą Durzyńską po konała 6:2 i 6:4 parę Karolina Stepaniuk i Katarzyna Wojnal (Stanley Białystok).

Z postawy swoich zawodniczek zadowolony był Tomasz Waldziński trener dwójki tenisistek. - To ogromny sukces - podkreśla Waldziński.

Paweł Lisiecki
Gazeta Współczesna 

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on telegram
Share on email

UKS Return Łomża

Uczniowski Klub Sportowy Return
przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży

ul. Senatorska 13
18-400 Łomża

2022 © UKS Return Łomża