Aktualności

Data dodania: 23 sierpnia 2006

Sukcesy łomżyńskich tenisistek ziemnych Złota Brzóska

Znakomicie spisały się zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Return podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorek w Białymstoku. Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawała Emilia Brzóska, wygrywając singla i wspólnie z Aleksandrą Durzyńską grę deblową.

W turnieju rozgrywanym na kortach Stanieya Białystok wystartowało 16 dziewcząt, w większości z województwa podlaskiego. W tej grupie znalazły się dwie reprezentantki łomżyńskiego Returnu. Najlepiej wypadła Emilia Brzóska, która wygrała grę singlową. W pojedynku finałowym łomżanka po trzygodzinnej walce pokonała 1:6,6:3 i 7:5 młodziutką Izabelę Kożuchowską z Sokoła Asy Białystok.

- Finał to był prawdziwy horror - przyznała zawodniczka. - W trzecim secie nogi odmawiały mi już posłuszeństwa. Ale na całe szczęście zmobilizowałam się na tyle, że potrafiłam go wygrać.

Na tym samym turnieju młoda tenisistka wygrała również grę deblową. Wspólnie z koleżanką klubową Aleksandrą Durzyńską po konała 6:2 i 6:4 parę Karolina Stepaniuk i Katarzyna Wojnal (Stanley Białystok).

Z postawy swoich zawodniczek zadowolony był Tomasz Waldziński trener dwójki tenisistek. - To ogromny sukces - podkreśla Waldziński.

Paweł Lisiecki
Gazeta Współczesna 

Udostępnij