Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2002

Sebastian na podium i na aucie Łomży

Sebastian Zalewski, 13-letni tenisista ziemny z Łomży, zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików, rozegranym w Zgierzu.To kolejny prestiżowy sukces chłopca: w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski zawodników do lat 12. Dzisiaj Sebastian, od początku trenujący pod kierunkiem Tomasza Waldzińskiego, nauczyciela wychowania fizycznego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej, znajduje się w kadrze Polski młodzików (jest w najlepszej ósemce tenisistów w kraju).

Niestety, po raz ostatni chłopiec wystąpił jako reprezentant Łomży, bowiem miasto nie jest zainteresowane rozwojem jego sportowego talentu. Od nowego roku Sebastian występuje na korcie w barwach klubu KKT Wrocław.

- Wszystko wiąże się przede wszystkim z kosztami uprawiania tej dyscypliny sportu - mówi Janusz Zalewski, ojciec tenisisty. - Każdy wyjazd syna na zawody to wydatek około 700 złotych, nie licząc kosztów treningu, stroju i sprzętu, czyli około 20 tysięcy złotych rocznie. Klub wrocławski będzie finansował starty Sebastiana w mistrzostwach Polski, obozy treningowe i wyjazdy za granicę. To dla syna wielka szansa. Żona i ja wiemy, czym jest sport w jego życiu i dlatego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Poza tym we Wrocławiu ma powstać liceum sportowe, więc to również ważny argument.

Sebastianem zainteresował się także pewien klub z Zabrza. Jak widać, zależy na nim wszystkim, lecz nie Łomży.

Sebastian znakomicie łączy naukę z kortem, który wymaga opuszczania lekcji. Jako wzorowy uczeń ukończył Szkołę Podstawową nr 10, a teraz doskonale radzi sobie jako pierwszoklasista Gimnazjum Publicznego nr 1. Jego ambicja i wola walki, jak powiedział nam trener Sebastiana, mogą imponować każdemu.

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on telegram
Share on email

UKS Return Łomża

Uczniowski Klub Sportowy Return
przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży

ul. Senatorska 13
18-400 Łomża

2022 © UKS Return Łomża