Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2002

Sebastian na podium i na aucie Łomży

Sebastian Zalewski, 13-letni tenisista ziemny z Łomży, zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików, rozegranym w Zgierzu.To kolejny prestiżowy sukces chłopca: w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski zawodników do lat 12. Dzisiaj Sebastian, od początku trenujący pod kierunkiem Tomasza Waldzińskiego, nauczyciela wychowania fizycznego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej, znajduje się w kadrze Polski młodzików (jest w najlepszej ósemce tenisistów w kraju).

Niestety, po raz ostatni chłopiec wystąpił jako reprezentant Łomży, bowiem miasto nie jest zainteresowane rozwojem jego sportowego talentu. Od nowego roku Sebastian występuje na korcie w barwach klubu KKT Wrocław.

- Wszystko wiąże się przede wszystkim z kosztami uprawiania tej dyscypliny sportu - mówi Janusz Zalewski, ojciec tenisisty. - Każdy wyjazd syna na zawody to wydatek około 700 złotych, nie licząc kosztów treningu, stroju i sprzętu, czyli około 20 tysięcy złotych rocznie. Klub wrocławski będzie finansował starty Sebastiana w mistrzostwach Polski, obozy treningowe i wyjazdy za granicę. To dla syna wielka szansa. Żona i ja wiemy, czym jest sport w jego życiu i dlatego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Poza tym we Wrocławiu ma powstać liceum sportowe, więc to również ważny argument.

Sebastianem zainteresował się także pewien klub z Zabrza. Jak widać, zależy na nim wszystkim, lecz nie Łomży.

Sebastian znakomicie łączy naukę z kortem, który wymaga opuszczania lekcji. Jako wzorowy uczeń ukończył Szkołę Podstawową nr 10, a teraz doskonale radzi sobie jako pierwszoklasista Gimnazjum Publicznego nr 1. Jego ambicja i wola walki, jak powiedział nam trener Sebastiana, mogą imponować każdemu.

Udostępnij