Aktualności

Data dodania: 16 listopada 2017

Srebro i brąz w Warszawie

Wiktor Kosowski, uczeń SP 7 w Łomży i zawodnik UKS „Return” Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym wywalczył trzecie miejsce w singlu i drugie w grze deblowej na turnieju w Warszawie. Zawody rozgrywane były na kortach Centrum Tenisowego Prestige w Warszawie.

Wiktor po pierwszej wolnej rundzie, przysługującej rozstawionym zawodnikom 6/0 6/0 ograł Kajetana Kossakowskiego (WTS Orzeł Warszawa). W półfinale turnieju wygrał z  Jakubem Tomczykiem (UKT Radość 90 Warszawa) 4/6 6/4 7/6 (3), a następnie w walce o finał po długim i zaciętym meczu w trzech setach przegrał z Igorem Kapuścińskim (ST Matchpoint Warszawa) 6/4 3/6 2/6. 
W grze deblowej nasz tenisista wspólnie z Jakubem Strzeleckim (Eurotenis Łódź) wygrali mecz półfinałowy z parą  Jakub Krawczyk (KT TENISWIL Warszawa) / Maciej Popławski (KT Warszawianka Warszawa) 7/6 (0) 6/4. Natomiast w finale nasza para musiała uznać wyższość Igora Kapuścińskiego i Jakuba Tomczyka przegrywając 6/0 3/6 8/10. 
- To dobry start Wiktora, zarówno w półfinale singla jak i finale debla pierwsze sety rozstrzygnął na swoją korzyść. Zabrakło trochę szczęścia i znając Wiktora - pewnie koncentracji – mówi Tomasz Waldziński, trener tenisisty. - Przez ostatnie półtora miesiąca w okresie przygotowawczym pracowaliśmy przede wszystkim nad poprawą kondycyjnych zdolności motorycznych, a mniej czasu poświęcaliśmy na treningi tenisowe, więc ten turniej zaliczamy do udanych. Za tydzień Mistrzostwa Województwa Młodzików, kolejny weekend to wyjazd na ogólnopolski turniej do Łęcznej. Jestem przekonany, że Wiktor bardzo szybko „wejdzie” na swój właściwy poziom gry i w kolejnych turniejach spisze się jeszcze lepiej.

Udostępnij