Aktualności

Data dodania: 23 marca 2009

Sukces Mateusza

Mateusz Ilaszczuk, tenisista UKS „Return” Łomża dobrze zaprezentował się w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów, które rozegrano w Białymstoku. Zawodnik Returnu zajął II miejsce z grze deblowej wspólnie z Kamilem Danilukiem (TT „Stanley” Białystok), a singlu doszedł do półfinału.

Mateusz na 15 lat, jest uczniem Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął całkiem niedawno.
- Od nieco ponad pół roku trenuje jako zawodnik i jednocześnie rozpoczął starty w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich. Rywalizuje z tenisistami grającymi od 6-7 roku życia, ale z turnieju na turniej Mateusz nabiera doświadczenia na korcie i coraz częściej pokazuje na co go stać – mówi o swoim podopiecznym Tomasz Waldziński trener UKS „Return” Łomża.

W deblu pojedynek półfinałowy para Mateusz Ilaszczuk i Kamil Daniluk przegrała z silną parą: Piotr Półkośnik i Paweł Tarasewicz (obaj z klubu TT „Stanley” Białystok). W grze singlowej Mateusz półfinał przegrał z Piotrem Półkośnikiem (TT „Stanley” Białystok).

Udostępnij