Aktualności

Data dodania: 29 maja 2017

Święto tenisa OTK „Piątuś” Cup

Węgrzyn Aleksandra UKS RP SPORT Olsztyn wygrała organizowany po raz trzeci „Piątuś Cup” czyli ogólnopolski turniej klasyfikacyjny młodziczek w tenisie. Przez trzy dni na kortach tenisowych przy III LO w Łomży rywalizowało 16. tenisistek w wieku do 14 lat. Aleksandra Węgrzyn nie miała sobie równych. Wygrała wszystkie sześć meczów. Drugie miejsce zajęła Zaremba Martyna (WTS DeSki Warszawa), trzecia była Głowacka Aleksandra (KS Budowlani Olsztyn), a czwarta Demianiuk Marta (Fundacja Akademia Sportu PRO-AM Warszawa).

Ważnym zamysłem organizatorów OTK Piątuś Cup było to, aby pokazać miłośnikom tej dyscypliny sportu  z naszego miasta tenis na najwyższym polskim poziomie. Kibice mogli podziwiać techniczno-taktyczne zagrania czołowych zawodniczek Polski (odwiedziły nas tenisistki z Gdańska, Sopotu, Warszawy, Łodzi i Poznania) a korty III LO zamieniły się także w miejsce degustacji zdrowych produktów OSM w Piątnicy.
Pogoda dopisała, zawody odbywały się w systemie grupowym, gdzie po fazie eliminacyjnej, dziewczęta rozgrywały mecze „każda z każdą” w swoich grupach walcząc o kolejne pozycje w turnieju. Taki system pozwolił zawodniczkom na rozegranie dużej liczby pojedynków, a przegrany mecz nie wiązał się z eliminacją z zawodów. W rozgrywkach gospodarza turnieju, łomżyński klub UKS „Return” Łomża reprezentowała Maja Cyndzas. Maja nie grywa na co dzień  w turniejach ogólnopolskich , a swój udział w zawodach potraktowała typowo szkoleniowo. Zagrała dobrze  pokazując bardzo ładną technikę gry, wykazując wolę walki i dobre przygotowanie kondycyjne.
Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu OSM w Piątnicy i Urzędowi Miasta Łomża. Poza nagrodami dla najlepszych tenisistek, na kortach pojawiły się także  produkty mleczne OSM Piątnicy, którymi mogli częstować się zarówno tenisistki jak i kibice.

Udostępnij