Aktualności

Data dodania: 8 lutego 2011

Tenisowy mistrz z Łomży…

Adam Karwowski, zawodnik UKS „Return” Łomża działającego przy III LO w Łomży zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Tenisie. Turniej ten odbył się w GKS „Górnik” Łęczna koło Lublina.
W turnieju wystartowało 28 zawodników z całej Polski. Adam, 14-latek, uczeń PG 6 w Łomży, okazał się najlepszy w singlu oraz grze deblowej.
- Bardzo cieszę się ze zwycięstwa Adama w tak prestiżowym turnieju. Myślę, że ta wygrana to milowy krok w rozwoju tenisowej kariery mojego podopiecznego – mówi Tomasz Waldziński trener Adama.

- Adam uwierzył  w swoje możliwości tenisowe, a nasza ciężka praca nad techniką tenisową i w treningach kondycyjnych przynosi efekty. Przeglądając drabinkę turniejową zauważyłem, że w zawodach startują zawodnicy z trzech klubów tenisowych o zbliżonej nazwie: KT „Return” Radom, ZTT KT „Return” Zamość, oraz nasz  UKS „Return” Łomża. Dumny jestem, że to nasz „Return” okazał się najlepszy i godnie reprezentuje i promuje nasze miasto w Polsce – podkreśla Waldziński.

Wyniki turnieju:
Singiel:
1-runda  -  bye (wolny los)
2-runda -  Igor Myszkowski  (NST  Lublin)  - 6/2 ; 6/1
3-runda – ćwierćfinał-  Adam Czekański  (Deski W-wa )- 7/5 ; 5/7 ; 7/5  (na początku meczu kontuzja prawej stopy Adama).
4-runda – półfinał- Jan Osiecki  (NST W-wa)  - 6/0 ; 6/1
5-runda – finał- Maciej Stępień (GKS Górnik Łęczna) - 1/6 ; 7/5 ; 6/2 

Debel: razem z Maciejem Stępniem (GKS Górnik Łęczna)
1 - runda - bye
2 - runda - półfinał - Ksawery Pociej / Adam Czekański (obaj Deski W-wa) - 6/2 ; 6/3          
3 - runda - finał - Karol Sitkowski (Return Radom)/Jakub Zamorski (UKS Czarne) - 6/4 ; 6/0.

Udostępnij