Aktualności

Data dodania: 18 kwietnia 2011

Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetów w Tenisie

Konrad Wyszyński wspólnie z Kacprem Zalewskim, obaj z UKS „Return” Łomża, wygrali w deblu Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetów w Tenisie (chłopcy do lat 16). Drugie miejsce zajęła także para z Łomży, ale w grach pojedynczych najwyższe miejsca na podium zajęli zawodnicy z Białegostoku i Olsztyna.
Zawody w weekend rozegrano w hali III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Rywalizowali zawodnicy z klubów białostockich, Olsztyna i z Łomży.

Gra pojedyncza:
I MIEJSCE- Mateusz Borkowski ( KT „Okuła” Białystok)
II MIEJSCE- Andrzej  Chitryniewicz- Kaffka ( KT Olsztyn)
III MIEJSCE-półfinały- Konrad Wyszyński oraz Kacper Zalewski (obydwaj z UKS „Return” Łomża)

Gra podwójna:   
I MIEJSCE- Konrad Wyszyński wspólnie Kacper Zalewski (obaj z UKS „Return” Łomża)
II MIEJSCE- Sebastian Miernik i Michał Warnajtys (obaj z UKS „Return” Łomża)
III MIEJSCE- Andrzej Chitryniewicz-Kaffka oraz Mateusz Borkowski ( KT Olsztyn oraz KT „Okuła” Białystok)

- Liczyłem na lepszy występ naszych zawodników w grze singlowej – mówi Tomasz Waldziński, trener łomżan. - Co prawda jesteśmy teraz w okresie przygotowawczym do sezonu letniego. Dużo mniej trenujemy tenisa a większy nacisk kładziemy na kształtowanie szybkości, wytrzymałości i siły. Mimo to moi podopieczni powinni zagrać dużo lepiej.  Ładny mecz deblowy rozegrali Michał i Sebastian (obaj Łomża ) przeciwko Andrzejowi i Mateuszowi (Olsztyn i Białystok). Nasi chłopcy wynikiem 6/2 7/6 pokonali dużo wyżej sklasyfikowanych kolegów. Wyróżnić również należy Kacpra Zalewskiego,  który w ćwierćfinale 6/4 6/3 ograł Piotra Hościłowicza (KT „Okuła” Białystok). Niestety w półfinale po bardzo zaciętym trzysetowym meczu (7/6 3/6 12/10) przegrał z Andrzejem (zawodnik z Olsztyna).

Udostępnij