Aktualności

Data dodania: 20 stycznia 2022

UKS Return Łomża najlepszym klubem tenisowym na Podlasiu 10 raz z rzędu :)

Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III Liceum Ogólnokształcącym został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim już po raz dziesiąty rzędu. To wynik najnowszego - za rok 2021 - rankingu Polskiego Związku Tenisa. W skali kraju łomżyński klub plasuje się na 107 miejscu, 116 jest Akademia Tenisowa Dzikiewicz a na 151 miejscu uplasował się klub UKS Sokół Asy Białystok. Natomiast liderem rankingu jest BKT Advantage Bielsko Biała .

Sukces klubu to oczywiście zasługa trenerów i instruktorów Tomasza Waldzińskiego, Aleksandry Durzyńskiej, Zuzi Łempickiej, Marysi Rusieckiej, Oli Wawrzyniak ale w tym miejscu chciałbym również podziękować osobom ściśle związanym i na co dzień współpracującym z Returnem. Serdecznie dziękuję Dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego   III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, fizjoterapeutce Ewie Waldzińskiej (która w naszym klubie realizuje program „Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie”), dyrektorowi Radia Nadzieja, sparingpartnerom naszych zawodników  a także Krzysztofowi Pałusce i Norbertowi Sobocińskiemu, którzy w roku 2021 opiekowali się kortami na co dzień i podczas turniejów. Dziękuję również naszym sponsorom: OSM w Piątnicy, JBB w Łysych, MJ Jedwabne, Hexabank, MOSIR Łomża, Restauracji „Cztery Pory Roku”, oraz oczywiście Prezydentowi Miasta Łomży – Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu,  bez którego szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja ogólnopolskich imprez tenisowych na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa. Cieszę się, że co roku zajmujemy wysoką pozycję w ogólnopolskim rankingu klubów tenisowych i ta piękna dyscyplina sportu   rozwija się w naszym mieście. Nasi trenerzy propagują również tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży, Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży (gdzie Pani Dyrektor za zgodą władz miasta wdrożyła Ministerialny Narodowy Program Upowszechniania Tenisa - Tenis 10), a także wśród osób niepełnosprawnych- działająca przy klubie sekcja tenisa na wózkach. - mówi Tomasz Poreda

Obserwując  jednak  sytuację szkolenia dzieci i młodzieży pod kontem tenisa w naszym mieście dochodzę do wniosku, że nasz Klub powinien bezsprzecznie zająć się również szkoleniem osób zajmującym się uczeniem gry w  tenisa w Łomży. 

Dlatego w bierzących roku przy współpracy z Polskim Związkiem Tenisa zamierzamy zorganizować trzy kursy szkoleniowe: Animatora, Instruktora i Trenera Szkolenia Podstawowego w Tenisie. Przyczyni się to z pewnością do podniesienia jakości merytorycznej  zajęć tenisowych dla najmłodszych realizowanych w naszym mieście  - dodaje 

Cieszę się, że Studenci Kierunku Wychowanie Fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w ramach specjalizacji instruktorskiej z tenisa poznają tajniki gry tej pięknej dyscypliny sportu. Specjalizacja kończy się uzyskaniem dyplomu Instruktora Tenisa akredytowanego przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Tenisowy. Dzięki temu przyszli nowi nauczyciele wychowania fizycznego posiądą dodatkowe kwalifikacje i będą mogli z powodzeniem wprowadzać tenis do szkół lub rozpocząć prywatną praktykę w tej dziedzinie - mówi Tomasz Poreda, Prezes UKS „Return” Łomża.

Niestety czas pandemii jest bardzo trudnym okresem dla naszych tenisistów i całego Klubu. Ze względu na ich bezpieczeństwo nasi zawodnicy w ubiegłym roku trenowali zdecydowanie mniej na korcie, rzadziej wyjeżdżali na ogólnopolskie i wojewódzkie turnieje a treningi ogólnorozwojowe realizowali samodzielnie. Mam ogromną nadzieję, że już wkrótce pandemia COVID 19 przejdzie do historii - kończy wypowiedź Prezes Klubu.

Ranking najlepszych klubów w Polsce publikowany jest przez Polski Związek Tenisa  raz w roku. Pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych , szkolenie w ramach Tenis 10 oraz wykształcenie i kwalifikacje trenerów.

W województwie podlaskim aktywnie działa sześć  licencjonowanych klubów tenisowych: KT Okuła Białystok, UKS Sokół Asy Białystok, Akademia Tenisowa Dzikiewicz,  TT Stanley Białystok, TMKS Kamila Suwałki i UKS Return Łomża.

Na zdjęciu : Tomasz Poreda, Prezes UKS Return Łomża

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on telegram
Share on email

UKS Return Łomża

Uczniowski Klub Sportowy Return
przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży

ul. Senatorska 13
18-400 Łomża

2022 © UKS Return Łomża