Aktualności

Data dodania: 30 grudnia 2021

Zimowe Mistrzostwa Miasta w Tenisie 2021

Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie

Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie skierowane do dzieci i młodzieży naszego miasta jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przez dwa grudniowe weekendy halę sportową III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odwiedziło 94 tenisistów. Najmłodsi uczestnicy to jeszcze przedszkolaki, najstarsi to licealiści z łomżyńskich szkół. Z racji na wysoką frekwencję, co zawsze bardzo cieszy organizatorów, rozegrano Turniej w formie deblowej w trzech kategoriach wiekowych oraz Talentiadę  dla najmłodszych.

Turniej jak co roku odbył się oczywiście pod patronatem Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Talentiada Tenisowa to konkurencje przeprowadzone w formie zabaw sprawnościowych, grywalizacji gdzie dzieci uczą się rywalizacji sportowej w grupie rówieśniczej, poznają radość zwycięstwa ale i smak porażki. Dzięki zastosowaniu zmodyfikowanego sprzętu (pomniejszony kort, lżejsze rakiety i piłki) dzieci mają możliwość poczuć się pewniej na korcie co sprzyja łatwości uczenia się tenisa. Trenerzy  wyraźnie  podkreślają, że w tej grupie każdy jest wygranym bez względu na wynik.

Gratulujemy dziewczynkom: Karolince Jankowskiej, Zosi Stankiewicz, Marysi Stankiewicz, Poli Modzelewskiej, Ninie Zorczykowskiej, Ani Kołakowskiej, Oli Waldzińskiej, Kalinie Bajno, Helenie Puławskiej, Gabrysi Rosen, Marysi Jankowsiej i Oli Stawarz oraz chłopcom: Alanowi Galińskiemu, Julkowi Białucha, Jasiowi Charmas, Miłoszowi Klewickiemu, Kornelowi Kierzkowskiemu, Wiktorowi Podsiadło, Miłoszowi Dymerskiemu oraz Maciejowi i Maksowi Gutowskim. 

Turniej  Debla I:
I miejsce: Marysia Podsiadło i Błażej RafałowskiII miejsce: Ola Wawrzyniak i Hubert Woronowicz
III miejsce/półfinały:  Aniela Galińska i Krzysztof Faszcza oraz Michalina Dziemianowicz i Hubert Piechocki

Turniej  Debla II:
I miejsce: Jakub Zabielski i Adam Stawarz
II miejsce: Jowita Rusiecka i Monika Sadowska
III miejsce: Nel Sęk i Marysia Jankowska

Wszystkich tenisistom serdecznie gratulujemy!

Udostępnij