Aktualności

Data dodania: 30 grudnia 2021

Zimowe Mistrzostwa Miasta w Tenisie 2021

Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie

Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie skierowane do dzieci i młodzieży naszego miasta jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przez dwa grudniowe weekendy halę sportową III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odwiedziło 94 tenisistów. Najmłodsi uczestnicy to jeszcze przedszkolaki, najstarsi to licealiści z łomżyńskich szkół. Z racji na wysoką frekwencję, co zawsze bardzo cieszy organizatorów, rozegrano Turniej w formie deblowej w trzech kategoriach wiekowych oraz Talentiadę  dla najmłodszych.

Turniej jak co roku odbył się oczywiście pod patronatem Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Talentiada Tenisowa to konkurencje przeprowadzone w formie zabaw sprawnościowych, grywalizacji gdzie dzieci uczą się rywalizacji sportowej w grupie rówieśniczej, poznają radość zwycięstwa ale i smak porażki. Dzięki zastosowaniu zmodyfikowanego sprzętu (pomniejszony kort, lżejsze rakiety i piłki) dzieci mają możliwość poczuć się pewniej na korcie co sprzyja łatwości uczenia się tenisa. Trenerzy  wyraźnie  podkreślają, że w tej grupie każdy jest wygranym bez względu na wynik.

Gratulujemy dziewczynkom: Karolince Jankowskiej, Zosi Stankiewicz, Marysi Stankiewicz, Poli Modzelewskiej, Ninie Zorczykowskiej, Ani Kołakowskiej, Oli Waldzińskiej, Kalinie Bajno, Helenie Puławskiej, Gabrysi Rosen, Marysi Jankowsiej i Oli Stawarz oraz chłopcom: Alanowi Galińskiemu, Julkowi Białucha, Jasiowi Charmas, Miłoszowi Klewickiemu, Kornelowi Kierzkowskiemu, Wiktorowi Podsiadło, Miłoszowi Dymerskiemu oraz Maciejowi i Maksowi Gutowskim. 

Turniej  Debla I:
I miejsce: Marysia Podsiadło i Błażej RafałowskiII miejsce: Ola Wawrzyniak i Hubert Woronowicz
III miejsce/półfinały:  Aniela Galińska i Krzysztof Faszcza oraz Michalina Dziemianowicz i Hubert Piechocki

Turniej  Debla II:
I miejsce: Jakub Zabielski i Adam Stawarz
II miejsce: Jowita Rusiecka i Monika Sadowska
III miejsce: Nel Sęk i Marysia Jankowska

Wszystkich tenisistom serdecznie gratulujemy!

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on telegram
Share on email

UKS Return Łomża

Uczniowski Klub Sportowy Return
przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży

ul. Senatorska 13
18-400 Łomża

2022 © UKS Return Łomża