Aktualności

Data dodania: 5 lutego 2019

UKS Return Łomża najlepszym klubem tenisowym w województwie

Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III LO, został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim już po raz siódmy z rzędu. To wynik najnowszego - za rok 2018 - rankingu Polskiego Związku Tenisa. W skali kraju łomżyński klub plasuje się na 58 miejscu, na 132 AT Dzikiewicz Białystok, 188 zajmuje UKS Sokół Asy Białystok a liderem rankingu jest BKT Advantage Bielsko-Biała.

Sukces klubu to oczywiście zasługa trenerów Tomasza Waldzińskiego i Aleksandry Durzyńskiej, ale w tym miejscu chciałbym również podziękować osobom ściśle związanym i na co dzień współpracującym z Returnem. Serdecznie dziękuję Dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego   III Liceum Ogólnokształcącego, fizjoterapeutce Ewie Waldzińskiej (która w naszym klubie realizuje program „Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie”), dyrektorowi Radia Nadzieja, sparingpartnerom naszych zawodników  a także Krzysztofowi Pałusce i Norbertowi Sobocińskiemu, którzy w roku 2018  opiekowali się kortami na co dzień i podczas turniejów. Dziękuję również naszym sponsorom: OSM w Piątnicy, JBB w Łysych, MJ Jedwabne, Hexabank, Makrowet, FIT IT,  ITCARD, PEPEES S.A.,  DW Domel, Centrum Rehabilitcji Medicor, Market K1, Restauracji „Cztery Pory Roku”, oraz oczywiście Prezydentowi Miasta Łomży – Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu,  bez którego szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja ogólnopolskich imprez tenisowych na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa. Cieszę, się że co roku wypadamy tak dobrze  w ogólnopolskim rankingu klubów tenisowych i ta piękna dyscyplina sportu tak prężnie rozwija się w naszym mieście. Nasi trenerzy propagują również tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży (przy którym planowana jest budowa kortu tenisowego), Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży (gdzie Pani Dyrektor za zgodą władz miasta  wdrożyła Ministerialny Narodowy Program Upowszechniania Tenisa - Tenis 10) , a także wśród osób niepełnosprawnych- działająca przy klubie sekcja tenisa na wózkach.

Od tego roku akademickiego również studenci Kierunku Wychowanie Fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w ramach specjalizacji instruktorskiej z tenisa poznają tajniki gry tej pięknej dyscypliny sportu. Specjalizacja kończy się uzyskaniem dyplomu Animatora i Sędziego  Regionalnego Tenisa akredytowanego przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Tenisowy. Dzięki temu przyszli nowi nauczyciele wychowania fizycznego posiądą dodatkowe kwalifikacje i będą mogli wprowadzać tenis do szkół lub rozpocząć prywatną praktykę w tej dziedzinie - mówi Tomasz Poreda, Prezes UKS „Return” Łomża.

Ranking najlepszych klubów w Polsce publikowany jest przez Polski Związek Tenisa  raz do roku. https://portal.pzt.pl/Ranking.aspx?RCatID=Club&Year=2018 Pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, wykształcenie i kwalifikacje trenerów, oraz ranga organizowanych imprez sportowych.

W województwie podlaskim aktywnie działa dziesięć klubów tenisowych: KT Okuła Białystok, TT Stanley Białystok, UKS Sokół Asy Białystok, Akademia Tenisowa Dzikiewicz Białystok, KT Zwierzyniec Białystok, TOP TENIS Białystoku, TMKS „Kamila” Suwałki, Champion Suwałki, UKS Smile Tenis Suwałki i UKS Return Łomża.

 

 

Udostępnij