Aktualności

Data dodania: 17 września 2010

VI Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Mężczyzn Nadzieja Cup

Już po raz szósty najlepsi tenisiści z różnych stron Polski zjechali do naszego miasta aby zafundować Łomżanom sportowe widowisko na najwyższym poziomie. Tym razem ten prestiżowy turniej musieliśmy rozegrać w Koźle k/Kolna ze względu na remont ulicy Senatorskiej i terenu wokół III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Jak co roku cieszyliśmy się wspaniałą obsadą czołowych polskich tenisistów z Sopotu, Gdańska, Chorzowa, Częstochowy, Bełchatowa, Łęcznej, Bielsko Białej, Bytomia, Pabianic, Łodzi, Torunia, Warszawy i Białegostoku.

VI Nadzieję Cup wygrał Marek Mrozek (KKS Bielsko Biała) pokonując w finale 7/5 6/4 aktualnego Mistrza Polski do lat 18 Wojciecha Lutkowskiego (KT Legia Warszawa). W grze deblowej natomiast zwyciężyli Krzysztof Bartosiewicz (WTS Deski Warszawa) i Maciej Jabłoński (SKT Sopot) ogrywając 7/5 2/6 10/6 Wojciecha Lutkowskiego i Michała Kwiecień (NST Warszawa).
- Jestem zadowolony, że ten turniej na stałe wpisał się w kalendarz turniejów Polskiego Związku Tenisa i cieszy się  bardzo dobrą opinią w Polsce. Dzięki tej imprezie możemy pokazać łomżanom tenis na najwyższym polskim poziomie a nasi młodzi zawodnicy mają okazję podpatrywać umiejętności techniczno- taktyczne starszych doświadczonych zawodników. Turniej z pewnością promuje nasze miasto, które przestaje być białą plamą na tenisowej mapie Polski.
Organizatorami Turnieju Nadzieja Cup są oczywiście: III Liceum Ogólnokształcące w Łomży, Radio Nadzieja, UKS „RETURN” Łomża

Tomasz Waldzinski

Udostępnij