Aktualności

Data dodania: 16 sierpnia 2016

Wakacyjne sukcesy tenisistek

Tenisistki Aleksandra Czerwińska i Anita Szepelska, zawodniczki UKS Return Łomża, działającego przy III LO w Łomży, bardzo dobrze zaprezentowały się na kortach Warszawy, Gdyni, Gdańska i Poznania.
- Anita przyzwyczaiła nas już do sukcesów w turniejach ogólnopolskich, natomiast zwycięstwo Oli w Warszawie to dobry prognostyk na przyszłość - mówi trener Tomasz Waldziński.

Aleksandra Czerwińska w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Warszawie rozgrywanym w klubie UKS Okęcie Sport Warszawa zajęła trzecie miejsce. Ta sama zawodniczka w Gdyni, na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym zorganizowanym przez Klub Arka Gdynia, w parze z Martą Demianiuk  (Fundacja Pro-Am Warszawa) także zajęła trzecie miejsce. 
- Największym sukcesem Oli było zwycięstwo w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym młodziczek gdzie na kortach UKS ST Net Warszawa w grze singlowej – cieszy się Tomasz Waldziński, trener zawodniczki. - Ola rozstawiona była z numerem jeden w turnieju, i po pierwszej wolnej rundzie, a następnie trzech zwycięskich pojedynkach potwierdziła swoją rankingową pozycję na korcie. Nasza młodziczka ograła Zofię Dziewięcką (Akademia Pro-Am Warszawa), Natalię Kowalczyk (ST Matchpoint Warszawa), a w finale zwyciężyła z Laurą Koralnik (Pro-Am Warszawa).

Anita Szepelska, kolejna zawodniczka łomżyńskiego „Return” w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym rozgrywanym w klubie GAT Gdańsk po pierwszym wolnym meczu w drugiej rundzie pokonała Katarzynę Ptaszyńską (KT GAT Gdańsk) 4/6 6/0 6/0. W kolejnej rundzie kadetka przegrała 6/3 3/6 6/4 z zawodniczką z klubu UKS RP Sport Olsztyn - Weroniką Ejsmond tym samym zajmując trzecią pozycję w turnieju. Również w deblu, w parze z Julią Daszkiewicz (TKS Arka Gdynia), Szepelska zajęła trzecie miejsce. 
- Natomiast w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym kadetek organizowanym przez Centrum Tenisowe Sobota (koło Poznania) nasza tenisistka zajęła drugie miejsce w deblu grając wspólnie z Caroliną Cerowską (STK Sopot). Po wygranej drugiej rundzie z Martyną  Jankowską (PKT Pobiedziska) i Klaudią Suchocką (SKT Centrum Bydgoszcz) 6/1 6/1, dziewczęta w pojedynku finałowym musiały uznać wyższość pary Nabelska Urszula (MKT Łódź) i Zając Marta (WKS Grunwald Poznań) przegrywając 6/2 6/2 – podaje Waldziński.

Udostępnij