Aktualności

Data dodania: 30 listopada 2015

Wiktor Kosowski trzeci w Warszawie

Wiktor Kosowski, uczeń SP nr 7 w Łomży i zawodnik UKS „Return” Łomża działającego przy III LO zajął trzecie miejsce w Turnieju Tenisa PZT zorganizowanym przez Centrum Tenisowe Prestige Warszawa. W zawodach wystartowało 32 chłopców w kategorii Skrzaty, czyli w wieku do 12 lat.

Wiktor w drodze do półfinału rozegrał cztery spotkania. W pierwszej rundzie wysoko 6/1, 6/1 pokonał Dawida Jastrzębskiego (NST Mazowieckie). W drugiej rundzie trafił na Patryka Pałyszko  (MATCHPOINT Żyrardów), którego pokonał 6/3, 6/3. W trzeciej rundzie Wiktor Kosowski musiał zmierzyć się z zawodnikiem rozstawionym z numerem dwa w turnieju - z Tymonem Marcinkjanem (UKS RP SPORT Olsztyn). Zawodnicy stoczyli zacięty pojedynek, zwłaszcza w pierwszym secie, który na swoją korzyść rozstrzygnął łomżanin 7/5 i 6/2. W półfinale turnieju, także po zaciętej walce, Wiktor musiał uznać wyższość zawodnika UKT Radość 90 Warszawa Ignacego Skarżyńskiego z którym przegrał mecz 1/6, 6/3 (8/10) i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu.
- To duży sukces Wiktora – podkreśla Tomasz Waldziński trener UKS „Return” Łomża. - Turnieje chłopców w Warszawie są dobrze obsadzone, konkurencja jest bardzo silna więc mamy w klubie powód do dumy.

Udostępnij