Aktualności

Data dodania: 24 grudnia 2015

Zimowe mistrzostwa Łomży dla dzieci i młodzieży w tenisie

Przez dwa tygodnie grudnia tenisiści i tenisistki z Łomży rozgrywali zacięte mecze zimowych mistrzostw Łomży dla dzieci i młodzieży w tenisie. O puchary i medale walczyło aż 78 osób w wieku od 4 do 23 lat.

Organizatorem Mistrzostw Miasta  Łomża dla dzieci i młodzieży w Tenisie był Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, III Liceum Ogólnokształcące oraz Podlaski Wojewódzki Związek Tenisa. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża  w hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Senatorskiej. We wtorki, czwartki i piątki rozgrywany był Turniej Minitenisa dla grup Tenis 10. Również w  piątki dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym uczestniczyły w konkurencjach Talentiady Tenisowej, podczas której oceniano podstawowe umiejętności gry w tenisa oraz sprawność ogólną i specjalną. Natomiast w soboty i niedziele najstarsi tenisiści zgłosili swój udział do turnieju par deblowych i rozegrali Turniej Miksta.
- Uczestników turnieju z roku na rok jest coraz więcej – cieszy się Tomasza Waldziński, trener „UKS Return” Łomża. - Pięć lat temu startowało 38 tenisistów, a w tym roku   aż 78 osób. Wniosek jest jeden - liczba młodych miłośników tenisa w naszym mieście znacząco rośnie i kto wie, czy za kolejne pięć lat nie przekroczymy setki...
Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli 4-latkowie:  Izabela Waldzińska i Aleksander Kaczyński (należy wymienić ich razem gdyż mają taką samą datę urodzin). Natomiast najstarszą tenisistką była 23- letnia Marta Chojnowska - absolwentka UKS „Return” Łomża, obecnie studentka w Londynie, grająca na co dzień w uczelnianym klubie.
Na zakończenie wszystkim  uczestnikom zawodów, oprócz zasłużonych pucharów i medali, wręczono także zaproszenie do restauracji „Cztery Pory Roku”.

Przedstawiamy wyniki turnieju:
Talentiada
Najmłodsza grupa adeptów tenisa z rocznika 2008- 2011 rozegrała konkurencje tenisowe i sprawnościowe na zasadzie rywalizacji drużynowej: dziewczęta kontra chłopcy. Rozgrywki zakończyły się remisem (4 do 4). 
Skład drużyn:
Drużyna „Gwiazdeczki”: Gabrysia Bagińska, Gabrysia Brulińska, Magda Dobrzańska, Marysia Laskowska, Nel Sęk, Ewa Perkowska, Iza Waldzińska, Eliza Waśkiewicz.
Drużyna „Chmurki”: Krzyś Faszcza, Aleksander Kaczyński, Bartek Kamiński, Szymon Klewicki, Michał Niklewicz, Maks Trawiński.

Grupa II: Tenis 10
I miejsce Maja Męczkowska
II miejsce Maja Łempicka
III miejsce Agata Laskowska
Grupa III: Tenis 10
I miejsce Sandra Bałdyga
II miejsce Iza Czerwińska
III miejsce Anielka Galińska i Aleksandra Wawrzyniak

Turniej deblowy i miksta

Grupa I: 
I miejsce  Waleria Ruszczyk i Mikołaj Kuskowski
II miejsce Julia Brulińska i Błażej Rafałowski
III miejsce Natalia Bikowska i Weronika Bikowska

Grupa II:
W finale spotkali się para Ola Czerwińska, Marceli Bałdyga oraz  para Maja Cyndzas i Kuba Trawiński. Mecz nie został jeszcze rozegrany, gdyż Ola Czerwińska grała równorzędnie  turniej tenisowy w Warszawie ( najprawdopodobniej mecz zostanie rozegrany po przerwie świątecznej). 
III miejsce Aleksander Modzelewski i Piotr Salamoński 

Grupa III:
I miejsce Anita Bikowska i Bartek Cyndzas
II miejsce Marta Chojnowska i Adam Chojnowski
III miejsce Michał Wycik i Kuba Makuszewski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Udostępnij