Aktualności

Data dodania: 2 września 2007

Zakończył się III Turniej Nadzieja Cup

Andrzej Mach z KKT Wrocław zwyciężył w III Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym „Nadzieja Cup". W grze podwójnej najlepsi okazali się Kacper Procki i Piotr Ciałkowski z Warszawy. Gospodarze bardziej niż z wyniku sportowego mogą być zadowoleni z sukcesu organizacyjnego.

001.jpg

Przez cztery dni korty przy III Liceum Ogólnokształcącym były areną zmagań tenisistów uczestniczących w III Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym „Nadzieja Cup". Zawodnicy walczyli nie tylko o 48 punktów do rankingu Polskiego Związku Tenisowego, ale także o nagrody pieniężne. W tym roku pula nagród sięgnęła 5 tys. zł.

- W turnieju startowało 20 zawodników, w tym kilku z pierwszej dwudziestki rankingu PZT - poinformował Tomasz Waldziński z UKS Return Łomża. - Najwyżej rozstawionym był obrońca tytułu sprzed roku Marek Oratowski, który zajmuje 12 miejsce w rankingu PZT.
Jednak obrońca tytułu z powodu dobrego występna turnieju w Opolu nie dojechał na czas i w związku z tym zawodnikiem zajmującym najwyższą lokatę w rankingu był Andrzej Mach z KKT Wrocłąw. I to on właśnie wygrał łomżyńskie zawody, pokonując w finale 6:3 i 6:0 Bartłomieja Marca z GKS Górnik Łęczna.

- Na początku finału grało mi się ciężko, gdyż przeciwnik postawił trudne warunki - przyznał po finałowym pojedynku Mach. - Jednak zjadły go chyba nerwy, gdyż jest sporo młodszy, A ja grałem solidnie, walczyłem o każdą piłkę i myślę, że stąd wziął się tak wysoki wynik.

Przygodę z turniejem szybko zakończyli dwaj zawodnicy „Returna". Zarówno Tomasz Waldzuiński, jak i Rafał Paliński odpadli już w pierwszej rundzie.
- Ja grałem przede wszystkim żeby podnieść swoje kwalifikacje - podkreślał Waldziński. To w przyszłości pozwoli mi jeszcze lepiej przygotowywać moich podopiecznych do startów. Do tego miałem mnóstwo spraw organizacyjnych i nie mogłem całkowicie skoncentrować się na grze.

Paliński niepowodzenie w singlu powetował sobie w grze podwójnej, gdzie razem z Jakubem Grzysem z GKS-u Łęczna dotarł do finału. Jednak w tym pojedynku musiał uznać wyższość pary Kacper Procki i Piotr Ciałkowski z UKT 90 Radość Warszawa, ulegając im po zaciętym spotkaniu 7/6 7/6..
- To był bardzo zacięty pojedynek - przyznał sędzia główny zawodów Ryszard Kot. - Ale każdy mecz w tym turnieju stał na wysokim poziomie, co na pewno musiał zadowolić publiczność.

Zadowoleni, ale z organizacji turnieju, byli także sami zawodnicy.
- Gry były sprawnie przeprowadzone, chociaż mieliśmy do dyspozycji tylko dwa korty - przyznał Mach. - Dlatego też, jeżeli w przyszłym roku będzie to możliwe, przyjadę do Łomży.

Tym razem jednak zawodnicy być może będą rywalizować w turnieju wyższej rangi.
-Od początku turniej był organizowany jako turniej III rangi - podkreśla Waldziński. - Jesteśmy już jednak po rozmowach z naszymi sponsorami i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku podniesiemy rangę turnieju do II. To wiąże się z wyższą pulą nagród, dochodzącą do 10 tys. zł. Dzięki temu do Łomży uda się ściągnąć zawodników z pierwszej dziesiątki rankingu PZT.

Udostępnij