Aktualności

Data dodania: 10 września 2007

Zakończyły się wakacje zatem czas na podsumowanie.

    * Obóz tenisowy w BGŻ „Knieja”

Już na początku lipca tenisiści łomżyńskiego klubu Return Łomża wyjechali na zgrupowanie sportowe do Ośrodka BGŻ Knieja k/o Rajgrodu.

W obozie uczestniczyło 40 osób w wieku między 6- 15 lat. Każdy tenisista ciężko i wytrwale trenował spędzając 3 godziny dziennie na korcie oraz kolejne 3 godziny na zajęciach ogólnorozwojowych i rekreacyjnych ( w siłowni lub w terenie). Nad prawidłowym przebiegiem treningów czuwali trenerzy tenisa, nauczyciele wychowania fizycznego oraz fizjoterapeuci, a sprawy wychowawcze rozstrzygał pedagog obozu. Oprócz wyczerpujących zajęć sportowych wystarczało czasu na zabawę i odpoczynek.
Tygodniowy obóz zakończył się turniejem tenisa, który wyłonił zwycięzców:

Grupa I: chłopców starszych:
I miejsce: Kacper Szalpuk (JTC Warszawa)
II miejsce: Konrad Wyszyński ( UKS "Return" Łomża)
III miejsce: Patryk Proniewski (UKS "Return" Łomża)

Grupa II: dziewcząt starszych:
I miejsce: Aleksandra Durzyńska ( UKS " Return" Łomża)
II miejsce: Aleksandra Krukowska ( SKS "Ekonomik" Suwałki)
III miejsce: Natalia Filipkowska (UKS " Return" Łomża)

Grupa III: chłopców młodszych:
I miejsce: Michał Wojtaszek ( TIEBREAK Warszawa)
II miejsce: Adam Karwowski (UKS " Return" Łomża)
III miejsce: Kajetan Widomski ( "Pohulanka" Warszawa)

Grupa IV: Minitenis (dzieci w wieku 6-9 lat)
I miejsce: Anita Bikowska (UKS " Return" Łomża)
II miejsce: Ola Śledziewska (UKS " Return" Łomża)
III miejsce: Anita Szepelska (UKS " Return" Łomża)

- Gratuluję wszystkim tenisistom za aktywnie przepracowany czas, za ambicję i rywalizację sportową- powiedział organizator i trener Tomasz Waldziński na zakończenie obozu.

   * Obóz tenisowy w Koźle

W sierpniowym obozie w Ośrodku Tenisowym w Koźle uczestniczyła już mniej liczna grupa tenisistów z UKS Return Łomża. Obóz zorganizowany przez zaprzyjaźniony nam Klub Pohulanka z Warszawy zgromadził na treningach całe rodziny. Uczestnikami obozu nie były tylko dzieci i młodzież ale także ich rodzice. Na taki dość nietypowy urlop zadeklarowali się najbardziej zafascynowani tenisem łomżyńscy zawodnicy.

Ważnym wydarzeniem w trakcie obozu był Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów, za który zawodnicy otrzymali punkty do Polskiego Związku Tenisa.

I miejsce: Kacper Zalewski ( UKS "Return" Łomża)
II miejsce: Konrad Wyszyński ( UKS "Return" Łomża)
III miejsce: Adam Karwowski ( UKS "Return" Łomża)

   * Sopocki turniej ORANGE PROKOM OPEN

Odwiedziliśmy również najbardziej prestiżowy w Polsce Turniej Tenisowy Mężczyzn. Zawsze o tej samej porze roku, zapisany miejmy nadzieję już na stałe w kalendarz największych imprez sportowych w Polsce. Na korcie mieliśmy okazję podziwiać czołowe rakiety świata- Nikołaj Dawidienko ( numer 4 w rankingu światowym), Tommy Robredo ( numer 7),Juan Ignacjo Chela (18), Filippo Volandri ( 25), Augustyn Calleri (29). Jednak najbardziej emocjonujące mecze toczyły się z udziałem Polaków. Najlepiej zaprezentował się Michał Przysiężny, który jako jedyny z Polaków przeszedł pierwszą rundę i wygrał pojedynek wynikiem 6/4 2/6 7/5 z rozstawionym na tym turnieju z numerem 4 -Filippo Volandrii. Na uznanie zasługuje również Łukasz Kubot, który toczył wyrównaną walkę z Tommy Robredo- późniejszym zwycięzcą sopckiego turnieju ORANGE SOPOT OPEN.

Udostępnij